wtorek, 14 lutego 2012

100. Księżniczka Łabędzi: Skarb Czarnoksiężnika

Księżniczka Łabędzi: Skarb Czarnoksiężnika - The Swan Princess: The Mystery of the Enchanted Kingdom
Gatunek: Animacja, Familijny, Baśń
Rok: 1998
Reżyseria: Richard Rich
Produkcja: USA
Obsada: Michelle Nicastro, Steve Vinovich, Doug Stone, Brian Nissen, Donald Sage Mackey, Christy Landers, Katja Zoch
Dubbing: Olga Bończyk, Jacek Bończyk, Agnieszka Matysiak, Jacek Czyż, Maria Winiarska, Mieczysław Morański, Dariusz Odija, Wojciech Paszkowski

Opis: Para królewska, Odetta i Derek tym razem zmierzy się z kolejnym wcieleniem zła - kobietą o imieniu Zelda. Jej celem jest zdobycie skarbu Zakazanych Sztuk, który daje całkowitą władzę. W tym celu porywa Odettę, jako okup. Derek i jego przyjaciele wyruszają na ratunek. 
Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!
Powtórka z rozrywki
Trzecia odsłona przygód Odetty i Dereka, a także ich przyjaciół wcale się nie zmieniła, jeśli chodzi o schemat baśni. Pojawia się tylko nowy czarny charakter, a także nowy zwierzak, który zasili grono przyjaciół pary królewskiej. 

Nad Jeziorem Łabędzim odbywają się przygotowania do Festiwalu Radości. Tymczasem zła Zelda zawiera układa z ptakiem Świstunem. Ma się on dowiedzieć czy zapiski Rothbarta nadal ukryte są w zamku. W zamian za to ptak zostanie uwolniony. Kiedy potwierdzają się przypuszczenia kobiety, ta postanawia udać się do zamku osobiście. Kradnie zapiski. Jednak brakuje najważniejszej części. Aby ją zdobyć, Zelda porywa Odettę. 

W tej części, tak jak i w poprzednich, nie zabrakło humoru, piosenek i całego klimatu, który towarzyszy tej bajce od początku. Jednak nie jest ona tak samo magiczna, jak "jedynka". Jak wcześniej wspomniałam schemat pozostał ten sam. Znów Odetta jest w tarapatach, a Derek musi ją uratować. Z góry wiadomo, że dobro zwycięży. Jest także motyw podszywania się pod Księżniczkę Łabędzi. 

Warto skupić się na nowych postaciach. Zelda to dawna "koleżanka po fachu" Rothbarta. Jednak on zapragnął poślubić Odettę, co nie wyszło mu na dobre. Teraz ona pragnie zdobyć całą moc, jaką on posiadał. W tym celu znów tworzy szklaną kulę, którą mogliśmy podziwiać w części drugiej. Jak widać wszystko się ze sobą przeplata. Oprócz czarnego charakteru mamy także nowego bohatera pozytywnego, który występuje pod postacią Świstuna. Najpierw ptak wykonuje polecenia kobiety, a później dołącza do drużyny Puffina, Szybkiego i Jean-Boba. Dodatkowym jego atutem jest umiejętność naśladowania cudzych głosów. 

Jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się happy endem. Nawet dla Jean-Boba, który na festiwalu został upragnionym księciem - w tym przypadku księciem dnia. Trzecia baśń o Księżniczce Łabędzi, jest kolorowa i nieco cukierkowa. Potrafi jednak zaciekawić i rozbawić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz