czwartek, 18 sierpnia 2011

51. [Rec] 2


[Rec] 2
Gatunek: Horror
Rok: 2009
Reżyseria: Jaume Balaguerro, Paco Plaza
Produkcja: Hiszpania
Obsada: Maunela Velasco, Ferran Terraza, Javier Botet, Ariel Casas, David Vert, Pablo Rosso, Carlos Olalla

Opis: Druga część horroru [Rec] zaczyna się w chwili, gdy funkcjonariusze hiszpańskiej jednostki antyterrorystycznej GEO wraz z lekarzem wchodzą do domu opanowanego przez ludzi zarażonych nieznaną odmianą wirusa, przez którego stają się żądnymi krwi bestiami. Cała akcja jest nagrywana przez kamerki, które mają agenci. Ich cel to przejęcie kontroli w budynku.
Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!
Zaraźliwy Demon
Pierwsza część [Rec] była bardziej tajemnicza. Nie wiadomo było, co dokładnie jest przyczyną, że ludzie zmieniają się w bestie. W "dwójce" wszystko wychodzi na jaw. Zakażeni ludzie nie są tym, na co wyglądają. To nie zombie, a demon.

Film zaczyna się w momencie, w którym skończyła się poprzednia część. Teraz do budynku trafia oddział antyterrorystyczny oraz lekarz, który okazuje się być księdzem. To on wyjawia, co się tak naprawdę stało i co trzeba zrobić, aby powstrzymać tajemniczego wirusa. Później w zakażonym budynku pojawia się ktoś jeszcze.

Taj jak "jedynka", ta część również jest kręcona z tzw. ręki. Wszystko widzimy przez oko kamery trzymanej przez jednego z agentów, a także przez małe kamerki umieszczone na ich kaskach. Oprócz tego w ruch idzie kamera ekipy telewizyjnej oraz zwykła kamera nastolatków, którzy znaleźli się w budynku. Na dodatek widz podziwia zmagania z techniką, która płata figla użytkownikom. Kilka razy kamery zostały rzucone, przez co zobaczyć można było cienie lub stopy poszczególnych osób, a także fragmenty twarzy osoby, która właśnie leżała na ziemi.

[Rec] 2 już na samym początku wszystko jest wyjaśnione. Później zaczyna się walka z czasem i bestiami, a także szukanie fiolki z krwią, a następnie znalezienie tej jedynej, której krew może uzdrowić zarażonych. Wszyscy biegają po schodach, to w jedną to w drugą stronę. Znów mamy możliwość oglądania wąskich korytarzy i ciemnych pomieszczeń. Dodatkowo dochodzi do tego, że w ciemności można znaleźć o wiele więcej niż przy świetle, m.in. tajne drzwi. Oprócz tego tajemniczy wirus przemienia swoje ofiary w mega szybkim tempie. Nie są to jednak ludzie zombie, a opętani przez demona przypadkowe ofiary. Wszystko przez krew pewnej dziewczynki. Ksiądz, który znajduje się w środku stara się to wszystko odkręcić. Jednak jak wiadomo, horrory rzadko kończą się happy endem. 

[Rec] 2 jest nieco słabszy niż poprzednik, ale mimo wszystko wciąż utrzymuje się na pozycji dobrego filmu. W tej części jest nieco więcej krwi, a także gadania. Więcej jest także objaśnione. Pojawiają się dziwne dzieci demony. Ten motyw z demonami wydaje się być nieco naciągany. Dużym plusem filmu jest niewątpliwie zakończenie, które jest nieprzewidywalne i naprawdę zaskakuje. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz