czwartek, 18 sierpnia 2011

49. Kac Vegas w Bangkoku


Kac Vegas w Bangkoku - The Hangover Part 2
Gatunek: Komedia
Rok: 2011
Reżyseria: Todd Phillips
Produkcja: USA
Obsada: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha, Ken Jeong, Paul Giamatti, Mike Tyson, Mason Lee

Opis: W kontynuacji bijącej rekordy popularności komedii Kac Vegas, Phil, Stu, Alan i Doug udają się w podróż do egzotycznej Tajlandii na ślub Stu. Po niezapomnianym wieczorze kawalerskim w Las Vegas, Stu nie chce ryzykować i planuje przed weselem bezpieczne i spokojne późne śniadanie. Ale życie nie zawsze układa się zgodnie z planem. To, co wydarzyło się w Las Vegas, przeszło już do historii, ale to, co będzie miało miejsce w Bangkoku, wydaje się po prostu niemożliwe.Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!Wataha znowu rozrabia
Kac Vegas zdobył rzesze fanów na całym świecie. Przyszła pora na kontynuację wielkiego hitu. Kac Vegas w Bangkoku to kolejna porcja humoru, rozrywki i zaskakujących zdarzeń, w które wplątała się grupa, dobrze nam znanych, przyjaciół. 

Stu ma się ożenić w Tajlandii. Tam oprócz jego rodziny, zjawiają się także jego najlepsi przyjaciele. Pamiętając wieczór kawalerski Douga, Stu woli nie ryzykować. Organizują sobie ognisko na plaży. Dołącza się do nich brat przyszłej panny młodej - Teddy. Jednak, jak to w ich przypadku bywa, niewinne spotkanie kończy się wielką balangą. Kiedy budzą się w brudnym pokoju w Bangkoku, nic nie pamiętają. Czasu jest coraz mniej, a brakuje Teddy'ego. Poszukiwania czas zacząć. 

Schemat filmu jest identyczny, jak w przypadku poprzedniej części. Poszukiwanie zaginionej osoby, mafia, Mike Tyson, a także Pan Chow oraz ogromny kac. Jeśli będziemy porównywać dwa filmy z większą dokładnością, zobaczymy więcej wspólnych wątków, np. Phil znów będzie korzystał z lekarza, Alan znów zrobił "cichą niespodziankę" dla reszty, Stu znów się "upiększy". Wydawać by się mogło, że tylko sceneria z głośnego Vegas zmienia się w brudny Bangkok. Jednak mimo wszystkich tych podobieństw, film wypada naprawdę znakomicie. Perypetie przyjaciół są jeszcze bardziej zwariowane i zakręcone, a humor nieco ostrzejszy niż przedtem. Sypiące się teksty i wydarzenia potrafią rozbawić widza do łez. 

Tak jak w przypadku jedynki, najbardziej charakterystyczną postacią jest niewątpliwie przezabawny Alan, którego zagrał Zach Galifianakis. Drugie miejsce zajmuje zwariowany Pan Chow - Ken Jeong - który w tej części pojawia się częściej niż w pierwszej. Świetnie spisali się także Bradley Cooper, który zagrał Phila oraz Ed Helms, czyli przyszły pan młody. Szkoda, że Justin Bartha - filmowy Doug - został zepchnięty na drugi plan. Wataha bawiła się w Bangkoku bez niego.

Fabuła filmu jest prosta i nieskomplikowana. Wszystko co się dzieje, opływa humorem i dowcipem. Początek powoli się rozwija, a potem jest już coraz lepiej. Przyjaciołom nie jest łatwo, ale pamiętając ich wcześniejsze wyczyny wiemy, że dadzą sobie rade. I tak jest. To co się dzieje na ekranie kręci się wokół poszukiwań młodego Teddy'ego. Phil, Alan a najbardziej Stu, chcą zdążyć na czas i wrócić na ślub. Z góry wiadomo, że im się uda, ale ich przybycie jest naprawdę efektowne. 

Przeważnie jest tak, że część druga jest o wiele gorsza niż poprzednia. Jednak w tym wypadku tak nie jest. Mimo identycznego schematu, Kac Vegas w Bangkoku potrafi zaciekawić i zaskoczyć widza. Do tego ma olbrzymią dawkę humoru. Naprawdę świetna komedia i udana kontynuacja. Warto zobaczyć. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz