czwartek, 18 sierpnia 2011

44. Happy Feet: Tupot małych stóp


Happy Feet: Tupot małych stóp - Happy Feet
Gatunek: Animacja, Przygodowy
Rok: 2006
Reżyseria: George Miller
Produkcja: Australia, USA
Obsada: Elijah Wood, Robin Williams, Nicole Kidman, Brittany Murphy, Hugh Jackman, Alyssa Shafer, Khamani Griffin, Carlos Alazraqui

Opis: W Imperium Pingwinów, wszystkie te ptaki uprzyjemniają sobie czas śpiewaniem. Jest to ich naturalny dar, który wykorzystują z wielkim zapałem. Jednak któregoś dnia rodzi się jeden maluszek, który nie potrafi śpiewać. Na szczęście malec wyjątkowo dobrze stepuje i po wielu perypetiach zdobywa upragnioną akceptację.Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!
Warto być sobą
Śpiewające pingwiny, lód i kosmici, którzy zabierają im ryby. Jeden z nich wyrusza, aby dyplomatycznie rozwiązać ten problem. Będzie to wyprawa trudna, ciężka, ale kończąca się happy endem. 

Mały Mambo od samego początku był inny niż reszta pingwinów. Nie śpiewał jak one, a gdy dorósł wyróżniał się także wyglądem. Jednak miał coś, czego nie mieli inni. Potrafił wyjątkowo dobrze stepować. Mimo talentu nie zyskał akceptacji wśród "swoich". Po wygnaniu przez starszyznę, wyrusza w podróż, aby odnaleźć kosmitów (czyli ludzi), którzy zabierają im pożywienie. Jednak droga do nich nie należy do najłatwiejszych.

Mimo iż jest to film skierowany do młodszych widzów, poruszane są w nim dość trudne tematy. Brak akceptacji wiążąca się z odmiennością oraz życie indywidualisty. Niesie ze sobą przesłanie ekologiczne, dotyczące nadmiernego łowienia ryb. Pokazuje także smutny los zwierząt zamkniętych w zoo. Mali odbiorcy mogą mieć problemy z odebraniem tak ciężkich tematów, które zawiera film. Nie można pominąć tu także wypowiedzi pingwina Lowelasa, które są nieco pikantne, przeznaczone dla starszych widzów.

Film stworzony jest naprawdę w niesamowity sposób. Śliczna i barwna grafika, cieszy oko. Jest także bardzo dobrze dopracowana pod każdym szczegółem. Fabuła czasami nieco nudnawa, nie zawiła i łatwa w odbiorze, jeśli pominie się wyżej wymienione tematy, które z pewnością odbiorą widzowie starsi, a młodsi nie koniecznie. Do filmu sporą dawkę humoru wnoszą mniejsze pingwiny, które naprawdę potrafią rozśmieszyć swoimi tekstami.

Happy Feet z pewnością spodoba się dzieciom, nie koniecznie dorosłym. Film jednam ma coś w sobie, na pewno różni się od innych animacji. Niesie ze sobą ciężkie, jak dla młodych widzów, i mądre przekazy, na przykład: warto być sobą, mimo iż inni tego nie akceptują. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz