środa, 17 sierpnia 2011

11. Ekspres Polarny


Ekspres Polarny - The Polar Express
Gatunek: Animacja, Familijny, Fantasty, Przygodowy
Rok: 2004
Reżyseria: Robert Zemeckis
Produkcja: USA
Obsada: Tom Hanks, Leslie Zemeckis, Eddie Deezen, Nona Gaye, Peter Scolari, Brendan King, Isabella Peregrina

Opis: Historia 8-letniego chłopca, który zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. W Wigilię Bożego Narodzenia zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg. Osobliwy pan Konduktor zaprasza chłopca w niezwykłą podróż na sam Biegun Północny. Podczas podróży poznaje on trójkę nowych przyjciół, z którymi przeżyje wiele niezykłych przygód i, co najważniejse - odzyska wiarę w Mikołaja.

Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!


Wsiąść do pociągu...
Magiczna podróż na Biegun Północny, dość nietypowym Ekspresem Polarnym. Wiele przygód i spotkanie Świętego Mikołaja, a wszystko to w jedną noc.

Scenariusz do filmu powstał na podstawie książeczki Chrisa Van Allsburga. Głównym bohaterem jest mały chłopiec, który utracił wiarę w Świętego Mikołaja. W Boże Narodzenie przed jego domem pojawia się tajemniczy pociąg - Ekspres Polarny. Chłopiec zostaje zaproszony do środka i od tej pory przeżywać będzie niesamowite przygody razem z innymi dziećmi, które są w pociągu. Na samym końcu pozna samego Świętego Mikołaja.

Wydawać by się mogło, że w filmie postawiono na obraz a nie fabułę. Wszystko co widzimy jest śliczne, ładne, kolorowe i naprawde dopracowane. Po prostu cieszy oko. Jest to niezaprzeczalnie duży plus. Każda postać jest inna i barwna, wnosząca do historii własne emocje i przemyślenia.

Fabuła filmu nie zachwyca. Na początku jest dość ciekawie, lecz kiedy bohaterowie dojeżdżają do magicznego Bieguna Północnego akcja siada i zaczyna robić się naprawdę nudno. Być może spodoba się małym widzom. Starszych natomiast może to trochę męczyć. Nie trzeba się wysilać, aby zrozumieć cały film. Jest zdrobiony w dość prosty sposób - w końcu ma trafić do dzieci. Przekaz wartości jest jasny: ważna jest przyjaźń, wiara i to, co ma się w sercu.

Nie każdemu spodoba się Ekspres Polarny. Jest to animacja skierowana dla dzieci i jak już wspomniałam wcześniej, dorośli mogą się na nim po prostu nudzić. Powinien spodobać się młodszym, bo które z nich nie chciałoby wybrać się w taką podróż.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz