czwartek, 27 września 2012

153. 21 Jump Street

21 Jump Street
Gatunek: Akcja, Komedia kryminalna
Rok: 2012
Reżyseria: Phil Lord, Chris Miller
Produkcja: USA
Obsada: Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson, Dave Franco, DeRey Davis, Ice Cube, Dax Flame

Opis: Kapitalna komedia o młodych policjantach, których zadaniem będzie wykrycie siatki dilerów narkotyków w liceum. Film pełen zabawnych sytuacji i dowcipnych dialogów.Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!Masz prawo zachować milczenie, a potem...
21 Jump Street to film, w którym głównymi bohaterami są policjanci. W tym przypadku wyglądający tak młodo, że zostają odesłani do udawania licealistów, aby dotrzeć do dostawcy narkotyków. Brzmi znajomo? Otóż film bazuje na amerykańskim serialu, który emitowany był w latach 1987-1992, w którym to występował Johnny Depp. 

Schmidt i Jenko w liceum nie przepadali za sobą. Ten pierwszy był jednym z dziwolągów i przeważnie służył temu drugiemu za worek treningowy. Po ukończeniu szkoły spotykają się w Akademii Policyjnej. Tam zaprzyjaźniają się ze sobą i od tamtej pory stanowią dobraną parę kumpli. Kiedy jednak zostają wysłani ponownie do liceum, aby odnaleźć dostawcę narkotyków, ich role zmieniają się, a przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Schmidt staje się popularny i lubiany, a Jenko trafia do paczki kujonów zafascynowanych chemią.

Mamy tu widoczny schemat, który często pojawia się w filmach amerykańskich. Jeden z bohaterów - w tym przypadku Schmidt - jest mądry, dobrze się uczył, ale przy tym jest ciamajdowaty, że aż boli. Natomiast jego kumpel Jenko jest przystojniakiem, który do tych najinteligentniejszych nigdy nie należał. Jednak razem tworzą dobraną parę, która skutecznie potrafi działać - ale najpierw muszę zaliczyć mnóstwo wpadek, nieporozumień i doprowadzić do białej gorączki swoich przełożonych. Kiedy znaleźli się ponownie w liceum, ich role odwracają się i chłopaki muszą odnaleźć się w nowej sytuacji, co też niesie ze sobą dużo komplikacji. Muszę przyznać, że odtwórcy głównych ról, czyli Jonah Hill i Channing Tatum naprawdę dobrze poradzili sobie z odegraniem swoich postaci. Najbardziej jednak zaskoczył mnie Tatum, gdyż aktorem zawsze był dość słabym i nieco sztywnym, tu jednak pokazał, że nie można go tak szybko skreślać. Jenko, tak samo jak Schmidt potrafią zdobyć sympatię widzów. 

21 Jump Street jest filmem, w którym ciągle coś się dzieje. Mamy dużo akcji - pościgów i strzelanin, a oprócz tego dominuje humor. Dużo w nim niecenzuralnych żartów i śmiesznych sytuacji. Dowcip jednak nie jest denny i płytki. Produkcja ta ma naprawdę dobre sceny. Nie jest to najwybitniejsza komedia roku, ale mimo to potrafi bawić - jeśli nie przeszkadza ci ostrzejszy dowcip. 

Historia dwóch policjantów naprawdę wciąga i to niemal od samego początku. Choć nie jest to film arcydzieło, to jednak ma coś w sobie. Głównych bohaterów ciężko nie polubić. Ma naprawdę dobre i ciekawe sceny. A wszystko to ubrane jest w dopasowaną muzykę. Jednak, jeśli nie lubisz niecenzuralnych dowcipów, to humor w tym filmie może ci się nie spodobać. Niewątpliwie jest to dobry i prosty film, który nie wymaga od widza zbytniego zaangażowania podczas oglądania.

4 komentarze:

 1. Można powiedzieć, że ten film to "nie kolejna komedia dla kretynów". Trzeba przyznać, że bardzo przyjemny film, momentami potrafiący rozbawić do łez. Smaczku dodaje gościnny występ aktorów biorących udział w serialowym pierwowzorze, m.in Johnny Depp. Fajny film i tyle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam jakiś czas temu i nawet mi się podobał. Lekka i przyjemna komedia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna zabawa. W kontekście kina czysto rozrywkowego i komediowego, to chyba najlepsze, co widziałem z tego roku. Choć jeszcze nie oglądałem Teda, który według niektórych osób może być lepszy. Ale 21 podobało mi się bardzo, zdążyłem obejrzeć już dwa razy i za każdym razem śmiałem się ile wlezie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja oglądałem ten film online na FilmMex.pl i całkiem dobre wrażenia po jego obejrzeniu.Być może nie jest straszną rewelacją ale są momenty gdzie można się pośmiać.

  OdpowiedzUsuń