środa, 18 kwietnia 2012

118. Cziłała z Beverly Hills

Cziłała z Beverly Hills - Beverly Hills Chihuahua
Gatunek: Familijny, Komedia, Przygodowy
Rok: 2008
Reżyseria: Raja Gosnell
Produkcja: USA
Obsada: Drew Barrymore, Andy Garcia, George Lopez, Cheech Marin, Paul Rodriguez, Placido Domingo, Edward James Olmos, Loretta Devine, Jamie Lee Curtis, Luis Guzman

Opis: Rozpieszczony chihuahua z Beverly Hills o imieniu Chloe gubi się podczas wakacji w Meksyku. Desperacko potrzebującemu pomocy psiakowi na odsiecz przybywają nowi przyjaciele, m.in. macho chihuahua Papi. Razem będą stawiali czoła przeciwnością, by pomóc Chloe wrócić do domu i umknąć przed przestępcą zajmującym się walkami psów i chcącym okupu za psiaka. Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!


Pieskie życie
Cziłała z Beverly Hills to kolejna szablonowa komedia z wielką przygodą w tle. Mamy tu bogatą pannę w opałach, pomocnego przyjaciela, czarne charaktery, a także miłość. A wszystko to pokazane jest z perspektywy czworonogów. 

Chloe to rozpieszczony chihuahua, który jest oczkiem w głowie swojej pani. Niestety podczas wyjazdu do Meksyku, pies gubi się. Zabrana z ulicy, trafia na arenę walki psów. Z opresji ratuje ją Delgado. Oczywiście porywacze suczki zorientowali się, że Chloe warta jest całkiem niezłą sumkę. Tak więc zaczyna się pościg. 

Fabuła jest całkiem ciekawa, choć przypomina szablonową komedię. Mamy więc tu dużo śmiechu - głównie ze strony Chloe - a także akcji. Psiakom przydarzają się przeróżne przygody od spotkania ze sprytnym szczurem, podróże pociągiem, po spotkania z innymi chihuahua na pustyni. Nie mogło zabraknąć tu także przyjaźni, która nawiązała się między byłym psem policyjnym, a naszą główną bohaterką. I oczywiście nie można pominąć wątku miłosnego... Jak na rozpieszczoną bogaczkę przystało, Chloe z początku nie jest zainteresowana psem ogrodnika. Dopiero później, dzięki heroizmowi z jego strony, suczka przekonuje się do jego miłości.

Trzeba przyznać, że film zrobiony jest w bardzo dobry sposób. Obraz jest barwny i interesujący. Zarówno gadające zwierzęta, a także miejsca w których przebywają bohaterowie potrafią zaciekawić. Mamy tu trochę cukierkowatych miejsc, ale świetnie kontrastują z tymi, w których przebywa po porwaniu Chloe. Od samego początku widać, że psiak z Beverly Hills nie jest przyzwyczajony do takich "warunków". 

Obraz i fabuła świetnie ze sobą współgrają. Jest to po prostu kolejny ładny film dla dzieciaków, którym na pewno spodobają się perypetie Chloe. Choć w filmie nawet sporo się dzieje, to jednak starsi widzowie mogą się na nim trochę nudzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz