sobota, 18 lutego 2012

102. Bad Boys 2

Bad Boys 2 
Gatunek: Sensacyjny
Rok: 2003
Reżyseria: Michael Bay
Produkcja: USA
Obsada: Martin Lawrence, Will Smith, Jordi Molla, Gabrielle Union, Peter Stormare, Theresa Randle, Joe Pantoliano

Opis: Dwaj detektywi z Miami, należący do jednostki policyjnej T.N.T (Tactical Narcotics Team) Mike Lowrey i Marcus Burnett podejmują się zadania zatrzymania wpływu na teren ich działania partii ekstazy. Okazuje się, że na czele tej grupy przestępczej zaangażowanej w narkotykowy biznes stoi Kubańczyk Johnny Tapia. Tymczasem Mike zaczyna flirtować z siostrą Marcusa, Syd. Następnie odkrywają, że jest ona agentką D.E.A (Drug Enforcement Administration) również pracującą nad tą sprawą. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy Syd wpada w kłopoty...Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!Super duet z Miami po raz drugi
Film Bad Boys z 1995 roku odniósł wielki sukces. Po ośmiu latach na ekranach znów mogliśmy podziwiać znaną parę, Mike'a i Marcusa. Nasi zawodowcy od narkotyków znów zmierzą się z grupą przestępczą. Będą strzelaniny, pościgi, a także humor. 

Mike i Marcus to przyjaciele i jednocześnie partnerzy w pracy. Przeszli ze sobą już nie jedno. Tym razem jednak ich przeciwnikiem będzie Kubańczyk Johnny Tapia. Oczywiście znów będzie chodziło o narkotyki. Nasi dwaj policjanci będą starali się powstrzymać jego działania na różnorakie sposoby. W pewnym momencie pojawiają się duże komplikacje, a to z powodu porwania siostry Marcusa. 

Tak jak w przypadku części pierwszej, tak i teraz mogę powiedzieć, że uwielbiam ten duet szalonych policjantów. Marcus i Mike zawsze są w środku akcji. Dodatkowo to właśnie oni najczęściej rozśmieszają widzów. Choć w tej części pojawia się także miłość... Mike, bowiem zainteresował się siostrą Marcusa, Syd. A Burnett nie jest z tego powodu zadowolony.

Gra aktorska jest na bardzo dobrym poziomie. Ciężko mieć zastrzeżenia do jakiegokolwiek bohatera. Zarówno pozytywne, jak i negatywne postacie wypadły naprawdę znakomicie. Każdy jest inny, charakterystyczny i ma swój styl bycia. Jest to duży plus tego filmu. 

W Bad Boys 2 mamy również pokazane piękne i słoneczne Miami oraz Kubę. Miasta oblane promieniami słońca pokazane są w świetny sposób. Do tego dochodzi dobrze dobrana muzyka. Wszystko ze sobą współgra, co cieszy zarówno uszy, jak i oczy. 

W filmie tak, jak w przypadku części pierwszej mamy dużo dynamiki i różnorakiej akcji. Bez przerwy coś się dzieje. Oczywiście produkcja nie jest skomplikowana. Powoli odkrywane są kolejne powiązania między postaciami, aż w końcu docieramy do finału, który dzieje się na Kubie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz