czwartek, 18 sierpnia 2011

55. Księżniczka Łabędzi


Księżniczka Łabędzi - The Swan Princess
Gatunek: Animacja, Familijny, Baśń
Rok: 1994
Reżyseria: Richard Rich
Produkcja: USA
Obsada: Adam Wylie, Sandy Duncan, Mark Harelik, Jack Palance, Howard McGillin, Michelle Nicastro, Steve Vinovich, James Arrington

Opis: Księżniczka Łabędzi to muzyczny film animowany oparty na klasycznej baśni o Jeziorze Łabędzim. Akcja tej fantastycznej opowieści rozgrywa się w mitycznych czasach, gdy królowie mieszkali we wspaniałych zamkach, ziemię porastały nieprzebyte knieje. Dwoje zakochanych, książę Derek i księżniczka Odetta, zostają rozdzieleni przez złego Rothbarta. Czarownik porywa księżniczkę i zamienia ją w łabędzia. Chce ją poślubić, żeby zostać władcą królestwa. Dobroduszne, zabawne zwierzątka zamieszkujące Jezioro Łabędzie pomagają Odetcie, lecz aby zrzucić złowrogi czar Derek musi udowodnić swą miłość i stanąć do walki z przebiegłym i potężnym Rothbartem. Księżniczka Łabędzi jest filmem pełnym magii i przygód, muzyki i humoru. Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!Łabędziem być
Richard Rich stworzył niesamowitą animowaną baśń na podstawie Jeziora Łabędziego. W tej animacji jest dużo magii, miłości, a także humoru.

Kiedy książę Derek i księżniczka Odetta byli mali, niezbyt za sobą przepadali. Rodzice chcieli ich ze sobą połączyć, aby złączyć dwa królestwa. W końcu kiedy oboje dorośli, zrozumieli, że naprawdę coś do siebie czują. Jednak na drodze do wspólnego szczęścia stanął zły czarnoksiężnik Rothbart. Porwał księżniczkę i zamienił w łabędzia. Co noc przychodził do niej i prosił o jej rękę. W ten sposób chciał stać się królem. Towarzystwa Odetcie dotrzymywał m.in. Szybki - żółw oraz Jean-Bob- żaba. 

Magiczna i niesamowita historia spodoba się każdemu najmłodszemu widzowi. Oprócz tego znaleźć tu można znakomite humorystyczne dialogi - głównie w wykonaniu Jean-Boba oraz piosenki, które "wpierają" opowieść. Oglądając tą animację ponownie przeniosłam się do świata z dzieciństwa. Historia ta zrobiła na mnie takie samo wrażenie, jak kiedyś. Każda z postaci jest inna, ciekawa na swój sposób, a także barwna. Wnosi coś swojego do całego filmu. Jak w przypadku innych bajek, dzieciaki z łatwością odróżnią pozytywnego bohatera od tego negatywnego. PolecamKsiężniczkę Łabędzi szczególnie najmłodszym, jako odskocznię od dotychczasowych komputerowych produkcji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz