środa, 17 sierpnia 2011

4. Czwarty Stopień


Czwarty Stopień - The Fourth Kind
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Rok: 2009
Reżyseria: Olatunde Osunsanmi
Produkcja: Wielka Brytania, USA
Aktorzy: Milla Jovovich, Will Patton, Hakeem Kae-Kazim, Corey Johanson, Enzo Cilenti, Elias Koteas

Opis: Milla Jovovich powraca w kolejnym mega hicie. Wraz z nią budzi sie nasz strach... Sceneria niedostępnej dzikiej Alaski, niewyjaśnionych zjawisk, ludzi kryjących mroczne tajemnice, a wszystko to na postawie historii napisanej przez życie. Zacznij się bać już teraz...


Uwaga! Poniżej znajduje się recenzja, która może zawierać spoilery!Ostatni kontakt
Obcy pojawiają się na Alasce. Dochodzi do kontaktu czwartego stopnia, czyli porwania przez kosmitów. Strzeżnice się wszyscy ci, którzy niedowierzają...

Na początku pojawia się Milla Jovovich we własnej osobie. Wprowadza nas do filmu, zaznaczając, że wszystko co zabaczymy działo się naprawdę. A będzie się działo... Szczególnie zainteresuje to osoby, które lubią tematykę obcych. Poznajemy dr Abbey Tyler. Pani psycholog próbuje poznać przyczyny, dziwnego zachowania swoich pacjentów, którzy popadają w obłęd. Wszyscy nawiązują do białej sowy, która ich obserwuje. Później dowiadujemy się prawdy... Samej bohaterce też nie jest łatwo. Kilka miesięcy wcześniej jej mąż został zamordowany, a policja zaczyna węszyć wokół niej.

Film podzielony jest na dwie części. Pierwsza dotyczy prawdziwych, archiwalnych i przerażających materiałów, które miały miejsce na Alasce, z prawdziwą dr Tylor w roli głównej. Druga część to rekonstrukcja wydarzeń z udziałem aktorów. Widzowie będą świadkami lewitowania, przerażających krzyków i cierpienia osób, które doświadczyły kontaktu czwartego stopnia.

Fabuła ciekawa i interesująca. Co najważniejsze nie jest chaotyczna. Czasami akcja ciągnie się jak flaki z olejem, ale w całości występują naprawdę bardzo żadko i nie zrażają widzów do dlaszego oglądania. W filmie jest dużo strasznych i naprawdę przerażających momentów. Szczególnie dotyczy to materiałów oryginalnych - archiwalnych. Gdyby film został zmontowany z samych owych scen, mógłby stać się prawdziwym mocnym horrorem, który podziała na psychikę drugiego człowieka.

Choć nie jestem zwolenniczką filmów o kosmitach, ten jednak przypadł mi do gustu. Niektóre sceny były wręcz wyśmienite. Mogę napisać jedno: polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz